Joga cviky: 8 na precvičenie celého tela

cviky joga

Nemáte čas na cvičenie ? Mám pre vás prijateľné riešenie. Aj keď máte času skutočne málo, vyskúšajte si zacvičiť každý deň doma aspoň tento krátky program s joga cvikmi.

Joga nielenže posilní vaše svaly a urobí vaše telo pružným, ale zlepší taktiež vašu schopnosť sa sústrediť a myseľ si pri nej navyše oddýchne.

Najskôr sa rozcvičte. Sadnite si do tureckého sedu s otvorenými dlaňami na vašich kolenách. Zavrite oči a nosom hlboko dýchajte po dobu dvoch minút. Následne sa na 15 výdychov pomaly nakláňajte zo strany na stranu.

Snažte sa plynulo prechádzať z jedného cviku na druhý. V každej pozícii sa snažte vydržať aspoň na 3 výdychy (ak nie je v popise cviku určený iný čas).

1: Doska

joga cviky

Začnite v polohe štvornožky s napnutými rukami a na kolenách. Zaprite sa do palcov na nohách a nohy vystrite. Dostanete sa tak do polohy podobnej, ako keby ste sa pokúšali o kľuky. Lakte držte priamo nad zápästiami a nenechajte vaše boky klesnúť k podložke. Natiahnite sa smerom dopredu a vydržte v tejto polohe po dobu 60 sekúnd.

2: V – pozícia

joga cviky

Nadvihnite vaše boky dohora a mierne dozadu tak, že vaše telo sa dostane do pozície obráteného písmena V. Tlačte dlane smerom k podložke a ramená od zeme. Krk uvoľnite. Hlavou hojdajte zo strany na stranu. Snažte sa, aby ste vaše päty dostali, čo najbližšie k podložke.

 

3: Rozdelená V – pozícia joga cviky

Začnite v rovnakej pozícii, ako ste skončili v predchádzajúcom cviku. Chodidlo napnite do pravého uhla a nohu zdvíhajte nahor, ako sa len dá. Nenapínajte svaly na vašom krku tým, že sa vaše ramená budú tlačiť od podložky.

4: Nízky výpad

joga cvikyZ polohy ako pri prvom cviku sa snažte dostať chodidlo vašej nohy čo najbližšie medzi vaše ruky. Na prednej nohe sa mierne zaprite do prstov. Zatlačte na pätu vašej zadnej nohy a snažte sa pritiahnuť boky smerom k podložke. Pozerajte sa dopredu.

5: Vysoký výpad

joga cviky

Zdvihnite vaše boky až do polohy, kedy je vaše stehno rovnobežné s podložkou. Napnite vaše ruky pozdĺž hlavy až kým sa bicepsové svaly nedotýkajú uší. Zadnú nohu držte na špičkách, prípadne si ju oprite o podložku. Hlboko dýchajte. Pokiaľ sa viete udržať v tejto polohe, môžete rukami pohupovať zo strany na stranu.

6: Obrátený bojovník

joga cviky

Chodidlo nohy, ktorej stehno nie je rovnobežné s podložkou vytočte smerom do strany o 45 stupňov tak, aby sa päta dotýkala podložky. Nahnite sa smerom dozadu s vašou rukou dotýkajúcou sa stehna alebo lýtka. Pravú ruku napnite smerom k stropu a pozerajte sa rovnakým smerom.

7: Predĺžený bočný uhol

joga cviky

Nohy udržte v rovnakej pozícii ako v predchádzajúcom cviku. Preneste váhu tela na prednú nohu a oprite sa rukou ohnutou v lakti o stehno prednej nohy. Zdvihnite ľavú ruku a pozerajte sa smerom nahor.

8: Variácia predĺženého bočného uhla

joga cviky

Dotknite sa pravou rukou podložky tesne pri vašej pravej nohe. Hornú ruku udržujte vystretú  a pozerajte sa jej smerom. Vyhnite sa tomu, aby vaše telo prepadlo smerom dopredu.

Ako sa Vám páčili naše joga cviky ? Cvičíte doma niečo podobné ? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v diskusii pod článkom !

POST REPLY

five − three =